*Naše pobočka s fotkami z ranche www.zlatapodkovakonik.wbs.cz
*Náš portál rajce.idnes s fotkami http://zlatapodkova.rajce.idnes.cz/
*Konatakt na ranch → e-mail: dinosaurus97@seznam.cz
Skype: domik.konik

>>PRACUJI NA WEBU→OMEZENÉ PSANÍ NA WEB A OBÍHÁNÍ SR<<
>>SHÁNÍM BREYER TRADITIONAL JEZDCE, LEVNĚ A NEJLÉPE KYLIE. NABÍDKY PIŠTE DO SPRÁVY AUTORA<<

Říjen 2010

Happy and spooky Halloween!

31. října 2010 v 17:13 | Koník |  NOVINKY
Je to tady! :) Halloweenská noc je za dveřmi!
Na ranchy se už začíná slavit, fotí se a právě se koníkůň podává "halloweenská bašta" :D :D. Jaou to sice obyč mrkve, ale v Halloweenském stylu ;). Některým koníkům dokonce zachutnali i dýně ;). A co by to bylo za Halloween bez dýňového koláče! Stelina oblíbená činnost ;).

Večer, ve 20:00 bude první várka fotek ;). Nebojte, nezklamu, už to mám přednastavené :P.
Budou to fotky z večera, kdy budou soutěže a zábava.
asi tak kolem 22. hodiny bude ten slibovaný Půlnoční trysk :D :D. To víte, půlnoc je na koně a na jezdce už přecijen pozdě, zítra začíná nový týden..

Tak zbývá mi dodat už jen HAPPY AND SPOOKY HALLOWEEN!! :D :D :D
Halloween is here!

Ranch Gold Horseshue

30. října 2010 v 23:34 | Koník |  O mně

Co pro mne Ranč Zlatá Podkova (Ranch Gold Horseshue) znamená?


Halloween

30. října 2010 v 20:37 | Koník
Ahojky! :)

Zítra je Halloween! Jupí! Všichni na ranchy se náramnně těší! ;) Ovšem z toho důvodu, že bude volno :DD.
Holky dneska vymysleli program, můžete se těšit například na Halloweenskou přehlídku nebo na klasickou koledu či na naší tradiční Halloweenský půlnoční trysk ;) :D :D.
Také si mákli na výzdobě, Amy dokonce "někde,, sehnala obrovitou skleněnou dýni!! :D

Mám tu pár fotek z příprav ;), dole pod textem ;).

Dnešek se musel odpracovat za ten zítřek, ikdyž jak jste poznali, večer byl volnější..
Avšak ráno už od 6 nástup do stáje a úklid, kydání, hřebecování, krmení... pak dopolední tréninky drezury a jízdárenských cviků, oběd, tréninky westernu a poté krátká vyjížďka. Pak se tedy holky věnovali tomu Halloweenu a chlapi, jelikož jdou přípravy na Halloween mimo nich si vzali na halu chlaďase a dělali s nima blbiny :D :D, naštěstí, těmi "blbinami" bylo myšleno PK ;).

Pár videí z netu

29. října 2010 v 10:50 | Koník |  Videa
Jentak jsem si projížděla Youtubko a našla jsem pár videí ;).

Jsou tu! :)

28. října 2010 v 12:50 | Koník
Jupí!


ZASE POSLEDNÍ! :P

24. října 2010 v 22:17 | Koník
Já jsem na tuto věc úplný magnet! Představte si, že SM setík 8 nenamalovaných koníků, co jsem si včera obědnala, byl opět úplně poslední na skladě TH! Tak přesně to bylo i s naším Tradi Akhalem! :D

Předpokládaný termín příjezdů nových koníků je už v úterý! Jupí! :) Už se na své SM mooc těším ;D. Přesto, že ještě nevím jak je namaluji, už jsem celé dva dny přemýšlela nad jmény x) a vykoumala jsem následující.

PRE: RondNoire (vyslov Rondnoár)
Mustang: Freedom
Morgan: Sportissimo III.
AQH: Smart Chica Dixi
A1/1: Life Style
Klusák: Zazazzu
Shire: Mango
Pony: Charlie

Snažila jsem se :D. Napište svůj názor do komentů! A kdybyste navrhli nějaká lepší jména, uděláte mi obrovskou radost! ;D Alespoň nějaké návrhy! :)

Bohužel, set už v eshopu není, tudíš nemohu sehnat ani obrázek, který tam včera ještě byl :D :D

Objednáno!

23. října 2010 v 20:58 | Koník
Ahojky! ....omluvy atd.....v příštím článku....
Teď je čas na VELKÉ VĚCI! ;D

Já mám velkou radost! :) Právě jsem uskutečnila objednávku na Breyer Horses.eu . Předem upozorňuji, není to nic "převelikého,, takže, Velcí Breyeráci, pro Vás to asi nebude příliš zajímavé! :D :D
Ne..bohužel není to Classics Pony Games set...ani Kylie :(.....ale........................
....
...
..
Je to 8 koníků...což už asi většina ví, o co go :D
....
....
...
....
.....
.....
........
Tato BH velikot je u nás na ranchy nejvíce zastoupená...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ANO! ANO!
.
.
Je to set 8 krásných a bílých! :D Steblemates koníků, jejichž moldy přímo "žeru,,! x) A hlavně...můžu si je vytvořit sama! :-) Což všichni mí SM jsou...buď etched nebo repaint.

Diufám, že koníci přijdou brzo! Už se na ně mooc těším a už chystám i barvy! ;D Snad přijdou už v pondělí...Třeba Cloudyho jsem obědnala ve čtvrtek a přišel už v pátek ;). Zato Lisa s Feyou se zpozdili o 14 dní! :(
Tak snad to klapne! ;D

Sagie poprvé "pod sedlem" na RGH

15. října 2010 v 23:31 | Koník |  Fotogalerie
Dneska, v pátek se odpoledne vydal Oskar, Pavla a Filip s Míšou z ranche Two Horses (Naty) na vyjížďkou k řece. Vyjda se táhla ve skvělé náladě a v příjemném podzimním duchu. Čtveřice si to namířila k řece. Pavla vytáhla ven naší novější kobylku Mary Kay. Mary je zvyklá na Anglii, takže byla jediná bez westernového sedla ;). Oskar byl víc nezodpovědný než odvážný a vzal nového koníka poprvé ven a bez sedla! Naštěstí je Sagie mírný a vyrovnaný kůň, velice citlivý a ježděn bez udidla, pouze na bosálecha nejlépe na ohlávce. Njn, to se Oskarovi mooc líbilo ;). Filip s Míšou nás zrovna návštívili, tak si tuto vyjdu nechtěli nechat ujít. Míša se nechala pod sedlem RTH Čarodějku ve westernovém a Filip se těšil na dlouho očekávané otestování našeho Šemíka kterého si u nás tak oblíbil :D. Využil té "bláznivé,, atmosféry a vypůjčil si španělské sedlo bez třmenů.. No zkártka :D Stela byla ráda, že to všichni přežili ve zdraví :D. Cestu ještě ke všemu zvolili přes skály ;D. Samozřejmě (pro velké potěšení Stely) všechno nafotili ;).

http://zlatapodkova.rajce.idnes.cz/Podzimni_vyjizdka_u_reky/


Ukázka:
Mary Kay & Pavla

Šemík & Filip

Ahoj!

15. října 2010 v 23:03 | Koník
Zase pozdě večer ;D. Jsem tu opět s nějakým článečkem ;). Ale ne jak ledajakým ;D.
Přes týden jsem tu byla každý den, pracovala jsem, obíhala SR atd..ale o to nejde ;*...
Minulý týden k nám přibyl nový hřebeček! Jmenuje se Golden Nuget....Zlatá Nugeta :D :D. Je pojmenován podle slavného kasína ;). Přezdívá se mu Sagie..
Dneska byl Sagie poprvé "pod sedlem,,. Tu čest měl Oskar, náš velmi "odvážný" Oskar ;).
Promiňte za krátký článek, ale nechtěla jsem motat novinky do článku s fotkami, konkrétně..s fotkami z dnešní první vyjížďky Sagieho ;).

Souhrn událostí za poslední dny

10. října 2010 v 19:40 | Koník |  NOVINKY
CO SE UDÁLO V POSLEDNÍCH DNECH? :)

Coriino hříbátko

3. října 2010 v 16:07 | Koník |  Koně
Pamatujete si, jak v letos v březnu připustil Arabský plnokrevník La Maharal z Autumn Stables naší Arabku Coru? Nezdá se to, ale už je to 6 měsíců! Hříbátko se očekává někdy v průběhu února. Naší Coře roste bříško u svého majitele Oskara se cítí jako v bavlnce. Od října už se snižuje její pracovní výkon. Už netrénuje, jen si občas vyjede na vyjdu. Dny tráví na pastvě s ostatními klsinami a také už jsme ji přesunuli do porodnho boxu, tam bude po celých 5 měsíců bydlet, aby si zvykla a při porodu se cítila bezpečně. Také krmení se mění-pro březí a dávka vitaminů se zvyšuje. Doufejme, že se to povede, bude to Cory druhé hříbě. To první bylo ještě v Americe, ale bylo nechtěné. byla to klisnička a jmenovala se Aghata. Oskar ji věnoval ranchy v USA na rozloučenou, když odjížděl do Čech.
Cora
Pro Oskara je to velká událost. Nejen, že je to první hříbě jeho vlastního koně a "jeho" hříbě vůbec, ale s Corou procestoval všechny možné americké soutěže a závody a jeho milovaná šampionka už dovršila svou kariéru, takže se očekává zrození nového malého šampióna :). Cora je také už ve svých letech, takže bude zařazena do chovu.
Práce na jízdárně s Corou

Suzi a Happy!

1. října 2010 v 23:11 | Koník
Už jsem se tedy PEVNĚ rozhodla xD. Jako příští Breyer a zároveň můj první Classic přijede někdy v nejbližší době na ranch Susane Rowland a HappyEnd! :) Už mají i svá jména 3)....

Sháníme jezdce nebo ošetřovatele pro BH Tradi, bohužel, Cloudík asi jezdce mít zatím nebude, ale společnice a kámoška by se našla! A rovnou i Cloudyho první, doufejme kamarád! :P

Suzi se zároveň pokusí starat se o Cloudyho, který postrádá zase Tradi jezdce :(. Kylie bude ale až na Vánoce ;). Ale uvidíme, Susane je teprve 12, takže tak velkého a mladého hřebce ještě nezvládne :D. Njn, musíme ji s ním pomoct ;). Navíc, Suzi má vlastního koníka, a to Happyho. Začlo to tím, že v 6 letech začala jezdit a v 11ti letech dostala Suzi svého prvního vlastního koník! A tím je právě Hapík :). Je vhodný právě pro ní, není to pony, ale ani ne velký kůń, vlastně to není úplně ani střední kůň! :D Je to něco mezi, takový malý střední kůň! ;D :D :D Jsou spolu už rok a je vidět, že oba dva každého mají už přečteného :P


A tady už fotky nalezené z netu. Pokoušela jsem se, nekopírovat fotky z ranchů, hledala jsem jen na  ebay...víc fotek jsem nenašla :(

Breyer horečka mne postihla! Není pomoci! :P

1. října 2010 v 21:44 | Koník
Ano, ano! Už asi týden se mi honí myšlenka, že je poslední chvíle objednat si něco před Vánocemi. U mně to teda takle funguje x). Nejdřív jsem si chtěla našetřit na Saphirre, ale to jsem si vymyslela po dlouhém dni stráveném na PC, takže to byla asi moc odvážná myšlenka :P. Pak přišlo na CBG 2011 a já a Cloudy jsme strašně postrádali Kylie :(. Jenže, teď jsem byla u Karči a u Samanthy....Classici jsou boží! x) Ano, asi si objednám classics jezdkyni a koníka za 500(+ 110)!! Už o prázkách jsem hledala, kde by byl Pony Games set a teď...teď jdu do eshopu podívat se teda na ten western Classics set...nejenomže tam vidím i novinku úžasnýho cowboye v reiningu, ale i Pony Games!! :P :P OMG, já dostala záchvat! takže už jenom 4 stovky a je můj!! xD Njn, mně prostě není pomoci! :)
Mou příští "obětí" a zároveň prvním classicem/classici je/ jsou:

Lehký cross v lese

1. října 2010 v 20:38 | Koník |  Videa
V páteční odpoledne 1.10. se jezdci rozhodli, že trénink na jízdárně si vymění za trénink v přírodě. Pavla s Blue I.D.(Blue Irish Diamond), Bea s Taurem, Stela se Samem a Oskar s Beauty vyrazili do dalekého lesíka. Měli namířeno na náročný terén a to strmé kopce, kamenité stezky a skalnaté výběžky. Trénink byl i bez skoků dost únavný. Jezdci přijeli domů kolem večera, unavení, vyčerpaní, ale s dobrou náladou a krásnými fotkami! :)

Video je tvořeno z fotek, boužel, kvalita fotek se s vložením do PC trochu zhoršila. Bez zvuku.
Novinky + Trénink v lese!

1. října 2010 v 20:14 | Koník |  NOVINKY
Ahojky!
Tak jsem opět tu ;). Je pátek!! Super! 8) Dneska jsem byla s kámoškou v lesíku, šli jsme tam záměrně za krásnýma fotkama :*. Je to tam úpa super, skvělé prostředí..všechno! Akorát oficiálně tam mám zákaz..je to daleko, navíc u srázu a cestou musím kolem převaděče, to je takový ten umělý potok ve zrádném korytu, však asi víte. Takže tam chodím takle tajně :D :D.
Fotky se každopádně vyvedli, kámoška sbírá Littles Pet Shops, je asi tak o dva roky mladší než já, mně je teďka 13. Já vím, to jsou ta zvířátka s velkýma hlavama a očima, ale věřte mi, nejsou zas tak špatná! ;D Mi sbíráme koně, někdo jiný zvířátka.....takže dneska jí zakládám stránky právě pro LPS.